1. Pomoc KOLEO
  2. Bilety
  3. Czy każdy bilet ma określony termin ważności?

Czy każdy bilet ma określony termin ważności?

Termin ważności biletu jest ściśle zależny od przewoźnika z którego usług zamierzamy skorzystać.

POLREGIO  Jednorazowy bilet na przejazd pociągiem POLREGIO (Przewozów Regionalnych) ma następujący termin ważności:

  • na odległość do 50 km – bilet jest ważny 3 godziny od wskazanej na bilecie godziny „Ważny od…”
  • na odległość od 51 km do 100 km – bilet jest ważny 6 godzin od wskazanej na bilecie godziny „Ważny od…”
  • na odległość 101 km albo więcej – bilet elektroniczny (więc zakupiony również w KOLEO) ważny jest od wskazanej na bilecie godziny „Ważny od …” do północy tego samego dnia.

KOLEJE WIELKOPOLSKIE W Kolejach Wielkopolskich podobnie z tym, że bilety powyżej 100 km. ważne są przez 12 godzin od godziny odjazdu pociągu.

KOLEJE ŚLĄSKIE W Kolejach Śląskich podobnie jak w POLREGIO bilet do 50 km ważny jest 3 godziny, do 100 km ważny jest 6 godzin, a powyżej 100 km ważny do północy tego dnia. Bilet jednorazowy Tam i Powrót jest ważny również cały dzień.

KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE ważność biletu do 100 km. określiły na 6 godzin, a bilety powyżej 100 km ważne są do północy (w dniu odjazdu).

ŁKA podobnie do KD ważność biletu do 100 km. to 6 godzin, a bilety powyżej 100 km  do północy tego dnia.

ARRIVA RP również jak w KD i ŁKA ważność biletu do 100 km. to 6 godzin, a bilety powyżej 100 km  cały dzień (w dniu odjazdu).

Podobne zasady obowiązują u większości przewoźników regionalnych.

Informacje na temat ważności biletu zakupionego w KOLEO znajdziesz na bilecie w pliku PDF bądź wyświetlając bilet w aplikacji mobilnej lub na stronie.

WAŻNE!

W pociągach PKP Intercity i innych przewoźników gdzie jest rezerwacja miejsc bilety są ważne tylko we wskazanej dacie, godzinie i numerze pociągu. Inne bilety typu strefowe, czasowe czy np: aglomeracyjne, samorządowe itp. mogą mieć inne godziny ważności, które są określone w regulaminach, podane są w KOLEO przy podsumowaniu zakupu oraz na samym bilecie.

 

Zaktualizowano 5 września 2023