1. Pomoc KOLEO
  2. Bilety
  3. Podróżowanie z dziećmi

Podróżowanie z dziećmi

Przewoźnicy przyjęli różne zasady dotyczące podróżowania z dziećmi. W wielu przypadkach jest to darmowe. Należy jednak pamiętać, że przewoźnicy wymagają pobrania specjalnego bezpłatnego biletu.

Przeczytaj nasz Poradnik nt. podróżowania z dziećmi pociągiem.

PKP Intercity

Dzieci do lat czterech bezpłatnie podróżują po Polsce w drugiej klasie wszystkimi pociągami PKP Intercity. W systemie KOLEO są dostępne bilety dla dzieci w takim wieku ze 100 procentową ulgą. Jeśli podróżujesz z dzieckiem pamiętaj o dodawaniu pasażerów i o ich wieku podczas kupowania biletu w serwisie KOLEO. System sam wyliczy koszt biletów i uwzględni także te darmowe.

Jeśli podróżujesz ze starszymi dziećmi również pamiętaj o podaniu ich wieku – na podstawie takich informacji system doliczy obowiązujące zniżki, również specjalne oferty jak na przykład oferta „Bilet Rodzinny” gdzie podróż w grupie od 2 do 5 osób, jeśli w tym jest dziecko poniżej 16 roku życia, uprawnia do zniżki 30% dla każdej osoby w tej grupie. Pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentów potwierdzających zniżki.

Więcej informacji na stronie przewoźnika: http://intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/przepisy-i-taryfy/ulgi-ustawowe/

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

W pociągach ŁKA dzieci w wieku do czterech lat podróżują za darmo (dzieci w wieku powyżej 4 lat do rozpoczęcia odbywania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego). Opiekun powinien pobrać w kasie specjalny bilet dla dziecka ze 100% ulgą. Powinien też mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek podopiecznego. Dzieciom starszym niż cztery lata przysługują ustawowe zniżki, które po wprowadzeniu wieku podczas zakupu wylicza system KOLEO. Podczas planowania podróży z KOLEO pamiętaj o dodawaniu wszystkich pasażerów bo dzięki temu możesz otrzymać zniżkę dla większej liczby osób. ŁKA prosi o informowanie konduktorów o podróży z dziećmi – pomagają oni na przykład w umieszczeniu w pociągu wózka.

Więcej informacji na stronie przewoźnika:  https://lka.lodzkie.pl/Ceny-biletow/

https://lka.lodzkie.pl/informacje-dla-osob-niepelnosprawnych/

POLREGIO

W pociągach POLREGIO dzieci w wieku do czterech lat podróżują za darmo (dzieci w wieku powyżej 4 lat do rozpoczęcia odbywania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego). W takim przypadku opiekun musi mieć specjalny bezpłatny bilet dla dziecka, który jest dostępny w KOLEO oraz dokument potwierdzający wiek podopiecznego. Dzieciom starszym niż cztery lata przysługują ustawowe zniżki, które po wprowadzeniu wieku podczas zakupu wylicza system KOLEO. Podczas planowania podróży z KOLEO pamiętaj o dodawaniu wszystkich pasażerów bo dzięki temu możesz otrzymać zniżkę dla większej liczby osób. W pociągach POLREGIO można przewozić wózki dziecięce.

Więcej informacji na stronie przewoźnika: Przepisy i taryfy

Zaktualizowano 12 marca 2019