1. Pomoc KOLEO
  2. Bilety
  3. Podróżowanie ze zwierzętami

Podróżowanie ze zwierzętami

Przewóz zwierząt jest możliwy we wszystkich pociągach. Często jest to darmowe jeśli pies lub kot podróżuje w specjalnym pojemniku. W przeciwnym razie trzeba kupić dodatkowy bilet.

PKP Intercity

Zwierzęta można przewozić we wszystkich pociągach PKP intercity (np. TLK, IC, EIC, EIP). Bezpłatny przewóz psa czy kota jest możliwy gdy jest on umieszczony w specjalnym pojemniku. Jeśli zwierzę zajmuje więcej miejsca opłata wynosi 15,20 złotych. Zwierzęta nie mogą przebywać w wagonach gastronomicznych – z wyjątkiem psów przewodników i psów będących asystentami osób niepełnosprawnych, na miejscach do siedzenia, na łóżkach i miejscach do leżenia w wagonach sypialnych i kuszetkach. Pasażer, który nie wykupił wcześniej biletu dla swojego czworonoga może to zrobić w pociągu za dodatkową opłatą w wysokości 20 zł. W przypadku jazdy pociągiem EIP (Pendolino) pasażer musi mieć wcześniej wykupiony bilet dla siebie. Pies powinien być przewożony pod opieką podróżnego, a podróżny musi mieć ważne świadectwo szczepienia. Czworonóg musi być trzymany na smyczy i powinien mieć założony kaganiec. Zasady te nie dotyczą psów przewodników i psów asystujących.

Dodatkowe informacje na stronie przewoźnika: http://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/3052/przewoz-rowerow-rzeczy-i-zwierzat/przewoz-psa.html

POLREGIO

W pociągach POLREGIO podróżny może pod swoim nadzorem przewozić zwierzęta domowe, jeżeli nie są one uciążliwe dla współpodróżnych. Zwierzęta – w tym małe psy – powinny być umieszczone w klatkach albo koszach itp. Jeśli pies nie jest umieszczony w pojemniku, pasażer musi zapłacić za bilet dla psa – 4,50 zł. Pies powinien być przewożony pod opieką podróżnego, a podróżny musi mieć ważne świadectwo szczepienia. Czworonóg musi być trzymany na smyczy i powinien mieć założony kaganiec. Zasady te nie dotyczą psów przewodników i psów asystujących.

Dodatkowe informacje na stronie przewoźnika:

https://polregio.pl/media/4813/rpr-ze-zm-1.pdf

http://www.przewozyregionalne.pl/sites/default/files/pliki/17556/calosc-tpr-ze-zmiana-5-obowiazuje-od-01092015-r.pdf

Łódzka Kolej Aglomeracyjna – ŁKA

Zwierzęta domowe, w tym psy, umieszczone w pojemnikach koszach lub klatkach, itp. są przewożone w pociągach ŁKA za darmo. Jeśli pies nie jest umieszczony w pojemniku, pasażer musi zapłacić za bilet dla psa – 4,50 zł.

Pies powinien być przewożony pod opieką podróżnego, a podróżny musi mieć ważne świadectwo szczepienia. Czworonóg musi być trzymany na smyczy i mieć założony kaganiec.

Zasady te nie dotyczą psów przewodników i psów asystujących.

Dodatkowe informacje na stronie przewoźnika: https://lka.lodzkie.pl/podroz-z-psem/

 

Zaktualizowano 15 marca 2023