1. Pomoc KOLEO
 2. Bilety
 3. Jak wymienić lub zwrócić bilet?

Jak wymienić lub zwrócić bilet?

Zwrot biletu jest obciążany odstępnym. Wymiana jest bezpłatna raz w przypadku przewoźników regionalnych i wielokrotnie w PKP IC

W KOLEO można samodzielnie bezpłatnie wymienić bilet (raz wymienić u przewoźników regionalnych, kilka razy w PKP IC) lub zwrócić z odstępnym według zasad ustanowionych przez przewoźników.

 • PKP Intercity – do 5 minut przed rozpoczęciem ważności biletu (odstępne za zwrot 15%)   Pamiętaj, że nowy bilet nie może różnić się od wymienionego w zakresie liczby podróżnych oraz imienia i nazwiska podróżnego, natomiast relacja musi rozpoczynać się od tej samej stacji odjazdu i może być taka sama albo dłuższa od wcześniej wybranej, przy czym stacja przyjazdu musi znajdować się na tej samej drodze przewozu lub na jej przedłużeniu.

UWAGA: Przerwa technologiczna w serwisie e-IC trwa codziennie od 23:45 do 0:30, z wyjątkiem pierwszego dnia każdego miesiąca, kiedy przerwa trwa do 1:00.

 

 • POLREGIO – do 15 minut przed rozpoczęciem ważności biletu (odstępne za zwrot 10%).
  Bilety okresowe najpóźniej do godziny 23:59 dnia poprzedzającego dzień rozpoczęcia podróży.
 • ARRIVA RP – do 15 minut przez rozpoczęciem ważności biletu (odstępne za zwrot 15%)
 • KD (Koleje Dolnośląskie) – do 20 minut przed godziną odjazdu pocgu (odstępne za zwrot 10%)            UWAGA! W odniesieniu do „Pociągu do kultury” Wrocław – Berlin / Berlin – Wrocław – nie przewiduje się wymiany biletów i zwrotu pieniędzy za bilet niewykorzystany.
 • KW (Koleje Wielkopolskie) zwrot najpóźniej do godz. 23:59 dnia poprzedzającego rozpoczęcie ważności biletu (odstępne 10%) oraz wymiana (raz bezpłatnie) do 10 minut przed odjazdem pociągu
 • ŁKA (Łódzka Kolej Aglomeracyjna) – do 15 minut przed rozpoczęciem ważności biletu (odstępne za zwrot 10%)
 • PKP SKM w Trójmieście najpóźniej do 5 minut przed rozpoczęciem podróży (odstępne za zwrot 10%)
 • KŚ (Koleje Śląskie) – 5 minut przez rozpoczęciem ważności biletu (odstępne 10%)
 • KMŁ (Koleje Małopolskie – bilety jednorazowe – zwrot oraz wymiana najpóźniej na 15 minut przed odjazdem;
  bilety czasowe/strefowe – zwrot oraz wymiana najpóźniej 60 minut przed odjazdem;
  okresowe – zwrot oraz wymiana najpóźniej w dniu przed rozpoczęciem ważności.
  W przypadku zwrotu wysokość odstępnego wyniesie 10%.
 • LEO Express – bilet można anulować do 15 minut przed odjazdem. Przewoźnik pobiera stałą opłatę 6 zł za anulowanie biletu. UWAGA! W LEO Express nie ma możliwości wymiany biletu na inny!

Jak zrobić wymianę lub zwrot biletu?

 1. Po zalogowaniu się na swoje konto, w zakładce „Bilety” wystarczy przy odpowiednim bilecie kliknąć w „Opcje” następnie „Wymień” lub „Zwróć bilet” – jeżeli zwrot biletu jest jeszcze możliwy.
 2. Po kliknięciu w link pojawi się ekran wymiany lub zwrotu biletu.
 3. Po zatwierdzeniu wymiany należy ponownie wybrać połączenie i kontynuować zakup bez dokonywania płatności.
  Po zatwierdzeniu zwrotu, środki zostaną automatycznie zwrócone na Twoje konto KOLEO.

WAŻNE!

 • Odstępne za zwrot biletu jest pobierane przez przewoźnika – nie przez platformę KOLEO – dlatego też nie ma możliwości „anulowania”/”cofnięcia” tej drobnej opłaty.

UWAGA!

Jeśli rozpoczął się termin ważności dokumentu przewozu (nie dotyczy rezerwacji miejsca) i chcesz zrezygnować z przejazdu, musisz uzyskać poświadczenie. Poświadczenie jest podstawą do zwrotu pieniędzy. Poświadczenie możesz uzyskać w kasie biletowej lub w pociągu. Kasa biletowa wyda Ci poświadczenie, jeśli rezygnujesz:

a) z przejazdu pociągiem TLK, IC bez obowiązkowej rezerwacji oraz EIC najpóźniej przed upływem terminu ważności biletu,

b) z przejazdu pociągiem TLK, IC z obowiązkową rezerwacją oraz EIP do 60 minut po rozpoczęciu terminu ważności biletu, ale nie później niż przed upływem terminu jego ważności (dotyczy to również dopłaty do pociągu EIP), c) z przejazdu na stacji, na której wysiadłeś z pociągu, ale najpóźniej do 60 minut od godziny przyjazdu do tej stacji.

Źródło: https://www.intercity.pl/pl/dokumenty/Przepisy%20i%20taryfy/RPO-IC_tekst_ujednolicony_14_12_2022.pdf

Zaktualizowano 15 listopada 2023